• Гневен работник му испратил на шефот илјада патчиња

    Незадоволен работник кој од поранешниот работодавец не испеал да си ги наплати неисплатените плати, решил да се одмазди на бизарен начин, организирал доставување пред вратата на поранешниот шеф повеќе од илјада патчиња.

  • Њујоршки таксист рекордер во шверцување во тунели и на мостови

    Њујоршки таксист заработил кривична пријава поради тоа што повеќе од 4.000 пати избегнал плаќање на таксата за минување преку тунелите и мостовите меѓу Квинс и Менхетен, така што се „лепел" за возилото пред него и минувал без плаќање, пишуваат локалните медиуми.

  • Невротичноста може да биде вашето најмоќно оружје

    Разразливи сте, напнати, постојано под тензија и поради тоа ве следи лоша репутација? Не очајувајте. Најновите истражувања на америчките психолози покажуваат дека невротичноста може да биде користа ако ја примените на вистинскиот начин.

Видео

Њујорк од една поразлична перспектива

До најдобрите кадри од „центарот на светот“ – Њујорк, никогаш не е возможно да се дојде со метро. За таа цел има и други „начини“.

Видео

Врескала цел час без престан, сакала да излезе од авионот

Жената во средни години во патнички авион на една американска авио компанија почнала да се тресе и хистерично да повторува „Боже, ти си мојот спасител“.

Фото

Градината на Hayley Marie Coppin во пролетно издание

Русокосата Hayley Marie Coppin реши да ги поведе нејзините обожаватели на прошетка низ нејзината градина. За таа намена таа облече провидна секси долна облека која никого нема го остави рамнодушен.